Пол Грийнграс – известен британски режисьор, който е известен с екшън поредицата за Джейсън Борн, ще продуцира и режисира филм по романа на Стивън Кинг „Приказка“. Всички любители на книги хоръри ще очакваме с нетърпение бъдещия филм.
За тези, които все още не са чели Приказка, в романът се разказва за едно 17- годишно момче, което се сдобива с наследство, което се оказва тежно бреме за него. В двора на къщата, която наследява има скрит паралелен свят, до който се стига през таен тунел намиращ се в бараката на двора. Чарли Рийд се оказва въвлечен в една битка между доброто и злото.
Сюжетът на книгата е взаимстван от други истории на Стивън Кинг, като „Тялото“ и „Талисманът“. А „Нещо зло се задава“ на Рей Бредбъри е в основата на целия сюжет на Приказка. Вплетени са и много класически приказки, като им е придаден сериозен хорър елемент, който е присъщ за книгите на Кинг.
Но, нека споделим малко размисли за самата книга на Благой Иванов/писател и кинокритик/ и Антон Велчев/от екипа на издателството/. Цялото интервю, което е около 30 минути можете да слушате на сайта на БНР.
Благой Иванов: „Това е роман, който съчетава две много любими неща на Стивън Кинг – хорърът и фентъзито. Това е нещо, което той експлоатирал многократно в няколко свои романа. Очаквам тук той да се обърне към това, което умее най-добре – психологията и темата за порастването. Тези две теми, които са толкова важни за него.“
Антон Велчев: „Можем да определим книгата на Кинг като „наслада“. Тя е написана точно с тази цел. Мотивацията за нея идва от един въпрос, който авторът си задава в началото на пандемията – „Какво може да напишеш, което да те направи щастлив?“. Явно всички сме имали нужда от спасителна доза забрава и бягство. В тази книга Кинг разказва за бягство в история за всички велики истории. Те са донесли много наслада на него и на всички читатели, а и са го изградили като автор. Виждаме например приказките на Братя Грим, но в нерафинирания им вариант, в които присъства хорърът в много голяма степен и в които щастливият финал е по-скоро изключение.“
Тази статия все още няма коментари